تکنولوژی LTO چیست؟

تکنولوژی LTO چیست؟

در این مقاله سعی کردیم تمامی سوالات شما را در رابطه با کلمه LTO در قالب این مقاله LTO  چیست؟تکنولوژی LTO چیست؟ LTO ساخت کجاست؟ و… پاسخ دهیم. با دیجی اچ پی همراه باشید

LTO چیست؟ (ال تی او چیست؟)

نوار باز خطی (Linear Tape-Open) که نباید آن را با نام فارسی اش خواند و به صورت کلمه به کلمه یعنی ال تی او خوانده می شود. یک فناوری ذخیره در نوار می باشد که یک مدل فرمت باز است و در نوارهای مغناطیسی یا همان دیتا کارتریج ها برای ذخیره داده ها استفاده می شود. یک فرمت باز یعنی دارای نرم افزار با فرمت رایگان است که می تواند توسط کاربر طبق هدف آنها استفاده شود و هرکس هر فرمتی که بخواهد را می تواند روی آن پیاده کند.

تکنولوژی LTO چیست؟

تکنولوژی LTO در چه دیتا کارتریج هایی به کار رفته است؟

تکنولوژی LTO در تمام دیتا کارتریج ها یعنی:

به کار رفته است و شما می توانید با مشاهده ی لینک های بالا از تمامی اطلاعات و قیمت های این دیتا کارتریج ها مطلع شوید.

تکنولوژی LTO توسط چه کمپانی هایی ساخته شده؟

HP ، IBM و Seagate کار خود را در زمینه نوار به طور مشترک با هم در سال 1997 آغاز کردند و آنها مشخصات قالب نوار LTO  و نقشه راه فناوری و در دسترس بودن مجوز را در سال بعد ارائه کردند. تجارت برند Seagate در سال 2000 تبدیل به  Seagate Removable Storage Solutions  شد و کسب و کار spinoff در سال 2003 نام Certance را به دست آورد.  Quantum در سال 2005 گواهینامه LTO را خریداری کرد. اکنون Hewlett Packard Enterprise (HPE) – IBM و  Quantum –  اعضای اصلی LTO هستند و همچنان به ارتقاء LTO Ultrium و ارتقای قالب نوار LTO ادامه می دهند.

برنامه LTO مستلزم آن است که فروشندگان مجوز دهنده این فناوری ، سالانه آزمایش های راستی آزمایی انطباق شخص ثالث را پشت سر بگذارند. محصولات سازگار با قالب LTO Ultrium معمولاً علائم تجاری را در درایوهای نوار و کارتریج های داده حمل می کنند.

پیشرفت LTO شامل چه مواردی می شود؟

پیشرفت در فناوری LTO شامل موادی است که نوار مغناطیسی از آنها تولید می شود ، روش های رمزگذاری و فشرده سازی دیجیتالی مورد استفاده ، سرعت فیزیکی نوار در محرک ، طول نوار در هر کارتریج LTO و تراکم فیزیکی بیت های داده روی نوار و قابلیت های اضافی، اضافه شده با نسل های بعدی شامل نوشتن یکبار ، خواندن بسیاری (WORM) است. رمزگذاری داده ها؛ و پارتیشن بندی برای فعال کردن سیستم فایل خطی (LTFS).

تکنولوژی LTO انلاین است یا افلاین؟

LTO آفلاین است یا آنلاین؟

نوار LTO خارج از سایت و کاملا آفلاین است. LTO یک گزینه برای بازیابی است. اگر مرکز داده اصلی خراب شود یا حمله باج افزار انجام شود ، یک سازمان می تواند داده ها را از یک نوار پشتیبان بازیابی کند. در حالی که پشتیبان گیری مبتنی بر دیسک بازیابی سریع تری را ارائه می دهد ، LTO این مزیت را دارد که ذاتاً آفلاین است و بنابراین از ویروس ها در امان است

نوار مغناطیسی LTO همچنین یک گزینه برای انتقال داده های بزرگ است. برای مثال ، انتقال واحد ترابایت داده به ابر ، در شبکه همیشه بیشتر از نوار LTO  طول می کشد و بسیار زمان بر است. علاوه بر این ، آن نوار می تواند به عنوان پشتیبان گیری نیز عمل کند.

در کل از معروف ترین تکنولوژی LTO در خرید دیتا کارتریج LTO 7 استفاده شده که از 2 نسل آخر این تکنولوژی می باشد.

 

 

 

1 دیدگاه برای “تکنولوژی LTO چیست؟

  1. اشتراک‌ها: TAPE DRIVE چیست؟ تاریخچه و کاربردها- دیجی اچ پی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *